ARKADAŞLIĞA, PAYLAŞIMA ve GEZEGENİMİZE DAİR EĞLENCELİ MACERALAR, UÇAN FİL’İN RENKLİ KİTAPLARINDA!

Uçan Fil, ekim ayında çocuklara arkadaşlığı, paylaşımı, yardımlaşmayı anlatan Evini Arayan Yavrukurt ve İki Sincap Bir Kozalak kitaplarıyla astronom – matematikçi Nurdan Bağrıaçık’ın yeni kitabı Palto İsteyen Gezegen’i minik okurlarla buluşturdu. Epsilon Yayınevi’nin çocuk kitapları markası Uçan Fil’in tüm kitapları, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Evini Arayan Yavrukurt

Rachel Bright, Resimleyen: Jim Field

Yavrukurt adında güçlü ve bağımsız olmak isteyen bir kurt vardır. Bir gün kendini evinden uzakta, karın ve soğuğun içinde yalnız bulur. Evine dönmek ve onu güvende tutmak için ise birilerden yardım istemek zorundadır.

“Bright’ın lirik dizeleri, Jim Field’ın çarpıcı çizimleriyle mükemmel bir şekilde tamamlanıyor.”

–Daily Mail

İki Sincap Bir Kozalak

Rachel Bright, Resimleyen: Jim Field

Yılın son kozalağı ağaçta durmaktadır. Sincap Kiril ve Tekil aynı anda bu kozalağı görürler. Kozalak için sincaplar çılgın bir rekabete kapılır. Bu kozalak ise sadece birinin olacaktır. Ve kozalağın peşinde eğlenceli bir macera başlar…

“Arkadaşlık, paylaşım ve kahkahanın hayatımızdaki önemi hakkında gerçekten keyifli bir hikâye.”

–The School Librarian

Palto İsteyen Gezegen

Nurdan Bağrıaçık, Resimleyen: Şebnem Aydın

Gökyüzü ülkelerinden birinde aksi bir gezegen yaşarmış “Neptün” diye. Dişleri titreye titreye donmuş bir halde başlamış herkesten palto istemeye. Rüyalarında bile uzaya giden tatlı köpek Zoe ise hazırmış astronot kıyafeti ve uzay mekiğiyle. Yardım etmek isteğiyle. Dolaşmış tüm gezegenleri “palton var mı senin?” diye.

Haydi sen de katıl! Çevir sayfaları, uç gezegenlere, biricik gezegenimiz Dünyamız ile Zoe’nin serüvenine.

Astronom – matematikçi Nurdan Bağrıaçık, gezegenler ve atmosferlerini, biricik dünyamızın değerini, Palto İsteyen Gezegen kitabında masalsı bir öyküyle aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir