Loraks

Dr. Seuss mahlası ile çocuk kitapları yazan Theodor Seuss Geisel’in aynı ismi taşıyan kitabından uyarlanan film; 12 Yaşındaki Ted’in âşık olduğu kızı etkilemek için giriştiği macera ve bu maceranın onu sürüklediği gizemli hikâye ile insanlara farkındalık oluşturmaya çalışmaktadır.

Ted, tamamen yapay olarak çimlendirilmiş, etrafı duvarlarla çevrili Thneedville kasabasında yaşamaktadır. Kendisi gibi doğa tutkunu olan Kız arkadaşı Audrey’i gerçek bir ağaç ile etkilemek ister.

Büyük annesi Nora, Ted’e ağaçlara ne olduğuna dair bir efsanevi hikâye anlatır. Ted, bu hikâye üzerine dış Dünya’ya doğru yolcuk ederek ağaçlara ne olduğunu bilen kişiyi bulmaya karar verir. Yolcuğu sırasında dış Dünya’nın çorak ve kirli bir arazi olduğunu keşfederken Once-ler’le karşılaşır.

Once-ler’i konuşması için epeyce uğraşan Ted, en sonunda ağaçların nasıl yok olduğunu, Once-ler’in karşılaştığı Loraks ve yaşadıklarını dinler. Ardından doğayı eski haline getirmek için Şehri ele geçirmiş ve doğanın düzelmesini istemeyen açgözlü Belediye başkanı Aloysius O’Hare ile uğraşmak zorunda kalır.

Seslendirmesini; Danny DeVito, Ed Helms, Zac Efron, Toylar Swift, gibi ünlülerin yaptığı açgözlülüğün önce aile ile başlayıp çevrendeki insanlara oraadan işini ve doğaya doğru sıçrayarak “Birkaç ağacın kesilmesi kimin umurunda? diyerek kıyıma dur durak bilmeden devam etmenin ne sonuçlar doğurabileceğini, aç gözlülüğün nasıl zararlar verebileceğini bizlere sunan hem eğlenceli hem de sosyal mesaj içeren ailece izlenebilecek bir film Loraks.

İyi Seyirler.

Loraks

Orijinal İsmi: The Lorax

Diğer İsmi: Dr. Seuss’ The Lorax

Gösterim Tarihi: 13 Nisan 2012

Süre: 86dk

Tür: Animasyon, 3 Boyutlu, Aile, Komedi

Senarist: Cinco Paul, Ken Daurio, Dr. Seuss

Yönetmen: Chris Renaud, Cinco Paul, Ken Daurio, Kyle Balda

Yapımcı: Christopher Meledandri, Janet Healy, Robert Taylor, Audrey Geisel

Seslendirme:

SeslendirenFilm Karakteri
Danny DeVitoThe Lorax
Ed HelmsThe Once-ler
Zac EfronTed
Taylor SwiftAudrey
Betty WhiteGrammy Norma
Rob RiggleMr. O’Hare
Jenny SlateTed’s Mom
Nasim PedradOnce-ler’s Mom
Ted ve Audrey
Belediye Başkanı
Once-ler
Once-ler ve Loraks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir