Bayram Sabahı Animasyonları

Bayramların çocukluğumuzla alakalı güçlü bağlara sahip dönemler olduğu düşüncesindeyimdir. Çizgi film ve animasyonlar ise bu tarz dönemlerde, koşturmaca ve yoğunluklar arasına sığdırabileceğimiz hoş eğlenceler sayılabilir. Bu bayramı film izleyerek geçirmek isteyenler içinse mutlu olabilecekleri çok tatlı animasyonlardan bahsetmek istedim.

Şimdiden huzur dolu bayramlar geçirmeniz dileğiyle!

Yukarı Bak – UP

Sıcak bir yol macerası. Disney – Pixar ortaklığının zirve noktası bir animasyon. Yönetmen Pete Docter, geçmişin hüznüne bağlı kalmış yaşlı bir karakter ile hayatı yeni tanımaya çalışan heyecanlı bir çocuk karakteri buluşturarak ortaya her anımsayışta tebessümler kazandıran bir animasyon çıkarmış. 2009 yılı yapımı UP – Yukarı Bak, güzel günleri daha da özel yapabilecek etkilere sahip.

Leylekler – Storks

Leylekler, özellikle 80’ler ve 90’lar çocukluğunda ‘’biz dünyaya nasıl geldik?’’ sorusunun yanıtına karşılık veren bir animasyon! Her ne kadar eleştirmenleri ikiye bölmüş olsa da Leylekler’in insanın içini ısıtan bir anlatımı var. Çocukların dünyaya geliş sisteminin gizli bir leylek ekibi tarafından yönetildiği bir evrende, leyleklerin arasında kalan bir kızın ailesini bulma çabaları izleyenler için hayli neşeli dakikalar yaşatabilir.

Ron

Kayıp Robot Ron – Ron’s Gone Wrong

Geçtiğimiz yılın en tatlı sürpriz animasyonlarından biri oldu Kayıp Robot Ron! Günümüz teknolojisine bağımlı kalan çocukluğa hiciv dolu ve duygusal bir bakış açısı. Animasyon, aslında arkadaşlık ilişkilerinin modern teknolojiyle birlikte ulaştığı noktaya çok hoş dokunuşlar kazandırıyor. Eğlenceli karakterleri ve orta noktada buluşan ılımlı senaryosuyla bu animasyon her kesimi mutlu edebilecek nitelikte!

Notre Dame’ın Kamburu

Walt Disney Animation Studios’un dönemine göre en cesur projelerinden biri Notre Dame’ın Kamburu. Ülkemizde 1996 senesinde sinema salonlarına sunulan film, Victor Hugo’nun ölümsüz eserinin en başarılı versiyonlarından. Ülkemizdeki dublaj kadrosunda Burak Kut ve Meltem Cumbul gibi isimlerin bulunduğu bu sinema eseri, farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere ilaç gibi gelecektir.

Rango

Western esintilerini sonuna dek hissedeceğiniz,  harika bir macera Rango. Karayip Korsanları serisinin yönetmeni Gore Verbinski imzalı 2011 yapımı animasyon, 84. Akademi Ödülleri’nin bu daldaki kazananı olmuştu. Kişilik problemleri yaşayan Rango isimli bir bukalemunun korkuları ve yüzleşmelerine odaklanan macera, titiz senaryo ve muazzam sinematografisiyle göz alıcı bir güzelliğe sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir