DC League of Super-Pets: Kahramanların da Dosta İhtiyaçları Olur

Krypton gezegeni yok olmadan önce Superman ile köpeği Krypto gönderilir. Dünya’da birlikte büyümeleri senelerce sürecek olan bir dostluk doğurur. Superman’in baş düşmanı Lex Luthor’ın yeni şeytani planının bir parçası olarak bulduğu turuncu kryptonite bir grup barınak hayvanının eline geçince süper güçlü yeni bir ekip ve tabii bir de kötü doğar. Krypto ve yeni arkadaşlarının hem yeni kötü kobay faresi ile mücadele etmeleri hem de Justice League’I Luthor’ın elinden kurtarmaları gerekir. Yönetmen koltuğunda Jared Stern (The Lego Batman Movie’nin senaristi) ile Sam Levine’in oturduğu 2022 yapımı DC League of Super-Pets eğlenceli bir animasyon filmi olarak karşımıza çıkıyor. 1 saat 46 dakika gibi ortalama bir süreye sahip olan film pek çok DC karakterine yer veriyor. Dwayne Johnson (Krypto), Kevin Hart (Ace), John Kranski (Superman), Keanu Reeves (Batman) gibi ünlü isimler seslendirme kadrosunda yer alıyor. Ancak animasyon olduğu için ülkemizde dublajlı bir şekilde vizyonda yer alıyor.

Hikaye ve atmosfer bakımından içerdiği DC karakterlerini ciddiye almayıp pek çok yönden absürt gösteren film, DC hayran kitlesi dışında ağırlıklı olarak çocuklara hitap ediyor. Krypto’nun Superman ile Lois Lane’in ilişkisini kıskanmaya başlaması ve dışlanması hissetmesi Toy Story’nin ilk filmindeki (1999) Woody’I hatırlatırken bir grup evcil hayvanın maceraya atılması da The Secret Life of Pets’i (2016) akıllara getiriyor. Film, nitelikli bir senaryoya sahip olmamakla birlikte eğlenceli ve akıcı bir seyir sunmayı başarıyor. Özellikle evcil hayvanların karakter yaratımları ve tanıdığımız süper kahramanların insani sunumları keyif veriyor. DC evrenine yapılan göndermeler dikkat çekiyor.

Filmin en büyük zayıf yönü ise ne yazık ki animasyon tasarımı oluyor. Başarısız olmasa da Warner Bros gibi bir firma için “ucuz” duran nitelikte bir animasyon tasarımı sunuluyor. Bilinçli bir tercih ise yanlış bir tercih olduğunu düşündürüyor. Disney, Pixar, Dreamworks, Sony gibi şirketlerin güncel animasyonlarının tasarımı ve niteliği sonrasında Warner Bros’un DC League of Super-Pets’inin animasyon tasarımı film boyunca göze batıyor.

DC League of Super-Pets, akıcı ve eğlenceli bir seyir sunuyor olsa da zayıf animasyon tasarımı ve basit hikayesi ile ağırlıklı olarak çocuklara ve DC hayranlarına hitap eden ortalama bir animasyon olarak vizyonda yerini alıyor. The Lego Batman Movie niteliğinde bir beklentiye girmeden izlemenizi tavsiye ederim.

PUAN: 3/5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir