Marvel’dan Rocket & Groot

Marvel Sinematik Evreni (MCU), çizgi romanlarında parlamaya müsait olan karakterlerinden beyazperdede bolca yararlanmayı başarabiliyor. Keza Iron Man (Demir Adam) bunun en büyük örneği. Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) ise, aynı biçimde geliştirilmeye müsait bir anlatıya sahip eserler arasındaydı. Nitekim yönetmen James Gunn, hem bu macerayı hem de maceraya katkı sağlayan karakterleri yeşillendirip popülaritesini arttırmayı başardı.

Bu karakterler içerisinde Groot ile Rocket ise her temaya uyarlanabilir bir müsaitliğe sahip oldular. Öyle ki hem çocuk odaklı hem de yeri geldiğinde +18 temasında değerlendirilebilecek bir mizaca sahip olan bu iki kahraman, MCU ve Disney Plus’ın ilerleyen dönemlerinde sıkça yeni maceralarla karşımıza çıkacak. Özellikle Baby Groot, kendi solo macerasını 10 Ağustos’ta görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Bu ikilinin 2017 senesinde hazırlanan kısacık mini dizisi Rocket & Groot ise, macerasını ilk sinema filminin referanslarını kullanarak ilerletiyor. Yetişkin bir Groot ve onunla birlikte ödül avcılığı peşinde olan çılgın Rocket’in maceralar 2’şer dakikalık 12 bölümden oluşuyor. Aslında yapımcılar ve yaratıcı ekibin ufak bir denemesi, nabız yoklaması diyebiliriz bu mini çizgi dizi için. Marvel’ın çocuklar ve gençlere yönelik yatırımlarının ön denemeleri içerisinde yer alıyor bana göre. Her bölüm en fazla iki dakika ve karakterlerin gevezelikleri çıktıkları maceralarının çehresinin dışına taşıyor.

Dizi Fransa’da Fortiche Prodictuon FAS stüdyosu tarafından hazırlandı. Zaten tonlamaları ve karakterlerin anlık tepkilerinde Fransız çizgilerinden esinlenmeler kendi belli ediyor. Yine de çok derine inmemek gerek. Neticede kısacık ve ayaküstü izleyip eğlenebileceğiniz bir macera. Buna rağmen kahramanların akıbeti açısından iyi bir ön izleme niteliği. Bence bir Pazar kahvaltısı eşliğinde denenmeli!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir