OLAF’S FROZEN ADVENTURE

Olaf’s Frozen Adventure adlı kısa animasyon filmi, Disney prenseslerinden Frozen’in kardan adam yardımcısı Olaf’ın maceralarını eğlence spesiyali yüksek, ailece izlenebilen ve etkileyici anlatımla sunan hoş bir Christmas izlencesi. Frozen filmlerinde yardımcı karakter olarak hem sevimli hem de ortalığı karıştırarak aksiyon yükseltici etkiye sahip olan Olaf’ın spin-off’u, Frozen evreninde oldukça ilgi çekici. O, her şeyden öte çok iyi bir arkadaş.

Christmas, son zamanlarda kökenlerinden öteye geçerek evrensel bir kültüre dönüşmeye başladı. Tüm dünyada yeni yılın karşılayıcısı olarak insanların sevdikleriyle iyi vakit geçirdiği samimi bir güne dönüştü. Olaf’s Frozen Adventure filminde, Elsa ve Anna’nın yeni Noel gelenekleri bulma yönündeki çabalarına yardımcı olan Olaf’ın maceralarına tanık olurken, bu hikâyenin iç ısıtan evrensel hissiyatlarını görmezden gelemeyiz. Arendelle’de Noel hazırlıkları yapılırken vatandaşların kendi geleneklerini uygulamak için saraydaki ziyafete katılmak yerine evlerine dönmeleri sonucu, Elsa ve Anna kendi Noel geleneklerinin olmadığını anlıyor ve bunu fark eden Olaf’ın vatandaşlardan yerel gelenekleri öğrenmek için kızakla kaleyi terk etmesiyle birlikte olaylar gelişiyor.

Frozen evrenindeki Kristoff ve ren geyiği Sven gibi diğer karakterler filmde yer alsa da merkezde Olaf’ı görmek, onun neşesi ve saflığına izleyicileri ortak eder. Kate Anderson ve Elyssa Samsel tarafından bestelenen ‘’That Time of Year’’ şarkısı Olaf’ın ekseninde sevecen bir etki bırakıyor. Christmas’ın tüm inceliklerini barındıran harika animasyon tasarımı, tatlı bir tatil yolculuğuna çıkarıyor. Film, karlarla kaplı atmosfer nedeniyle kış mevsimini sevenler için görsellik açısından oldukça tatmin edici.

Olaf’s Frozen Adventure, ABC’de gösterilen 21 dakikalık özel bir TV animasyonuydu. Sinemalarda ise aynı yıl gösterime giren Coco filminin hemen önünde gösterilmesi nedeniyle izleyicilerden acımasız tepkiler almıştı. İzleyiciler, Frozen evreninin tanıtıma ihtiyacı olmadığını ve Coco ile birlikte gösterilmesinin anlamsız olduğunu söylemişlerdi. Bu durum bir kenara bırakılırsa, Olaf’s Frozen Adventure bağımsız olarak başarılı bir Christmas animasyonu. 2013 yılında gösterime giren ve gişeleri kasıp kavuran Frozen filminin başarısı, Disney Animation’ı devam filmleri çekmeye teşvik etmişti. 2015 yapımı 7 dakikalık kısa film ‘’Frozen Fever’’ın ardından çekilen ‘’Olaf’s Frozen Adventure’’, Frozen hayranlarını Elsa ve Anna ile bağını güçlendirmek için iyi seçenek haline geldi. Popüler animasyon karakterlerinin özellikle Christmas gibi özel günler için tasarlanan senaryoları büyük heyecan yaratıyor. Olaf’ı da bu maceranın içinde görmek ayrı bir mutluluk sebebi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir