Batman’in yeni animasyonu önemli isimlere emanet

HBO Max ve Cartoon Network, yeni bir Batman animasyon dizisi için harekete geçti.

Tüm dünyaca benimsenmiş bir süper kahraman olan Kara Şövalye’nin bu yeni macerası, sinema perdesinin önemli yönetmenlerine teslim edilecek.

Şu sıralar yeni Batman filmine odaklanan yönetmen Matt Reeves’in kadroda olduğu yeni animasyonun bir diğer önemli ismiyse J.J Abrams.

Son yıllarda Star Wars evrenine getirdiği tarzla sıkça tartışma konusu olan Abrams’ın Batman animasyonuyla birlikte DC evreninde de geniş bir rol üstlenmeye başlayacağı konuşuluyor. Her açıdan dikkat çekici bir ortaklık olarak yorumlanan bu ikiliye Bruces Timm’in de eşlik edeceği açıklandı.

İsmi Batman: Caped Crusader (Batman: Pelerinli Süvari) olacak bu yeni animasyon dizisi hakkında yönetmenlerin de oldukça heyecanlı oldukları söyleniyor. Verdikleri röportajda bu maceranın sinematik evren yönünün daha ağır basacağını vurgulayan üçlü; karanlık dünyanın ön plana çıkartılarak Batrman’in psikolojinin daha iyi anlaşılmasını hedeflediklerini belirttiler.

İşlerinde önemli adımlar atan 3 usta isme emanet edilen yeni Batman animasyonunda Warner Bros stüdyolarının deprem etkisi oluşturmak istediği öne sürülüyor. Özellikle Flashpoint filmiyle birlikte DC dünyasında yeni bir faz açmayı amaçlayan stüdyonun, animasyonlar ve dizi evrenleriyle de bu yenilikçi yapının desteklemek istediği vurgulanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir