Netflix’te İzleyebileceğiniz Kısa Noel – Yılbaşı Animasyonları

Netflix kütüphanesinde bir hafta sonunu keyifle geçirmenize yardımcı olacak Christmas kısalarına denk gelmeniz mümkün. Çoğunluğu filmlerinden aşina olduğumuz animasyon kahramanlarının yaşadıkları Christmas dönemi maceraları olan bu kısalar, yaklaşmakta olan yeni yıl dönemini de eğlenceli kılabilecek nitelikte!

Dreamworks Tatil Klasikleri

Animasyon piyasasının en önemli stüdyolarından olan Dreamworks, kahramanlarının maceralarını şekillendirme konusunda hayli profesyonel. Özellikle Şhrek için tasarlanan evren sadece yeşil dev üzerinden değil, arka planına aldığı masal karakterleriyle de çok hoştu. Bunun yanı sıra sadece Şhrek’le de sınırlı değil, Madagaskar ve Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serilerinden de farklı dizi ve spin-off maceraları üretildi. Dreamworks Tatil Klasikleri ise bu üç animasyon filminin Christmas kısalarından oluşuyor. Aslında stüdyonun en fazla Madagaskar evrenine önem verdiğini ve bu temadan 4 farklı macera çıkardığını söylemek gerek. Özellikle Penguenler’in tatil dönemi ve ekibin Noel Baba’nın adasına düştükleri macera hayli eğlenceli. Bunun dışında bu edisyonda Şhrek ve arkadaşlarının Noel şarkılarını söylerken yaşadıkları ve Ejderhanı Nasıl Eğitirsin evrenindeki Noel dönemini de ilginç bulabileceğinizi düşünmekteyim.

Noel Özel Kaptan Düşükdon (Kaptan Düşükdon Mega Neşeliol’lar)

Yine bir Dreamworks animasyonu olan Kaptan Düşükdon, Netflix kütüphanesinde 2 boyutlu çizimlerle de karşımıza çıkıyor. Karakter baya eğlenceli, çocuklarla buluşma konusunda da verimli bir tasarıma sahip. Özellikle geçen sene yayınlanan bu Noel macerası George ve Harold’ın bilindik Noel geleneklerini değiştirmek istemeleriyle birlikte şamatalı bir hal alıyor. 46 dakikalık, orta metraj versiyondaki bu keyifli maceraya muhakkak göz atmalısınız.

Koyun Shaun: Noel’den Önce Buluşalım

Koyun Shaun ya da bizdeki bilindik ismiyle Koyunlar Firarda, her bölümü ve uzun metrajında aşırıya kaçan şamatalı anlatımlara sahip. Bu yıl Netflix için çekilen Noel macerası ise 30 dakikalık süre boyunca çılgınlığın sınırlarını zorlayacak türde! Shaun’ın Noel döneminde şöminenin üzerine asmak için daha büyük çoraplar arayışına odaklanan animasyonu izlerken bir amaç uğruna tüm çiftliğin oldukça büyük bir koşturmaya atılışına tanıklık edeceksiniz.

Angela’nın Noeli

Daha önce de bahsettim ancak bir kere daha bu özel animasyona değinmekte yarar var. Angela’nın Noeli gerçekten insanın içini sımsıcak yapmayı başaracak türde içten bir animasyon. Christmas döneminde üşümesin diye kilisedeki İsa Bebek heykelini evine getirip ısıtmaya çalışan tatlı bir kız çocuğunu anlatıyor. Üstelik ikinci macerasında Angela’nın daha büyük işlere giriştiğini söylemekte yarar var. Her iki bölümü de Netflix’te bulacağınız Angela’nın Noeli serisinin en azından gelecek yıl bir yenisinin gelmesini diliyorum.

Uğur Böceği ve Kara Kedi’nin Maceraları: Noel Özel

İtiraf edeyim Uğur Böceği ve Kara Kedi dizisi bana bir türlü hitap edemedi. Bu konuda çok büyük bir kuşak farkının adapte olmamda sıkıntı yaşattığı düşüncesindeyim. Ancak bu ikilinin alıcısı çok. İnkar da edemem albenileri de hayli fazla. Bu yüzden Noel için tasarlanmış olan 21 dakikalık maceralarında ikilinin Paris sokaklarında yaşadıklarının özellikle çocuklar için eğlenceli olabileceği düşüncesindeyim.

Kung Fu Panda Bayram

Kung Fu Panda, en eğlenceli ‘’kendin ol gerisi zaten sana gelecek’’ anlatıları arasında yer alır. Dreamworks Stüdyoları’nın ortaya çıkardığı bu karakter, aslında her macerasında izleyicisiyle farklı bağlar kurmayı başarabildiği için seviliyor. Tesadüf eseri muhteşem bir kung fu dövüşçüsü olan panda Po, sonrasında arkadaşlarıyla birlikte dövüş sanatlarının ön planda olduğu harika maceralar yaşamıştı. 2010 senesinde üretilen bu 21 dakikalık Noel öyküsüyse, Po’nun sorumluluklar ile ailesinin Noel gelenekleri arasında kalışını anlatıyor. Her sahnede yine kahkaha ve aksiyonun eksik olmadığı bu animasyon gününüzü keyiflendirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir